Home » BASINDAN » Suruç’ta katledilen Medali’nin evine polis operasyonu: Annesi vuruldu, kardeşi gözaltına alındı

Suruç’ta katledilen Medali’nin evine polis operasyonu: Annesi vuruldu, kardeşi gözaltına alındı

suruc-medali-barutcu-annesi-copySuruç Katliamı’nda hayatını kaybeden Medali Barutçu’nun kardeşi Kübra Barutçu’yu gözaltına almak için polis eve baskın düzenledi. Medali Barutçu’nun annesi Mediha Barutçu polisin ateş etmesi sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan Mediha Barutçu ameliyat edildi. Kübra Barutçu ise gözaltına alındı.

ETHA’ya bilgi veren ağabey Abdurrahman Barutçu, “Evin önünde oturuyorduk bir anda kar maskeli, uzun namlulu silahlarla çok sayıda polis geldi. Elazığ Üniversitesi’nde okuyan kardeşim Kübra’yı sordular. Hakkında geçen yıl açılan bir dava vardı, ifade vermesi gerekiyormuş. ‘Söyleseydiniz, gelirdik, böyle baskın yapmanıza gerek var mıydı’ dedim. O sırada yukarı eve çıktılar. Kübra kapıyı açar açmaz üzerine çullandılar” dedi.

Kardeşinin darp edilmesini engellemeye çalıştığı için polisler tarafından yere yatırıldığını söyleyen Abdurrahman Barutçu, “Beni yere yatırdılar, sivil giyimli olan ve onları yöneten bir polis ‘bu bir operasyon’ diyerek konuşmamı engelledi. Tartışma sırasında bir anda bir silah sesi duyduk. Havaya ateş edildiğini sandık. O sırada annemin üzerinin kan olduğunu fark ettik” şeklinde konuştu.

Polisin açtığı ateş sonucu seken kurşunun annesi Mediha Barutçu’nun göğsüne saplandığını aktaran Abdurrahman Barutçu, bunun üzerine polislerin telaşlandığını ve evi aramadan kardeşi Kübra’yı gözaltına alarak evden ayrıldığını söyledi.

Barutçu, çağırdıkları ambulansla hastaneye kaldırılan annesinin ameliyat olduğunu ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

ETHA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*