Home » GÜNDEM » Hasan Ferit yoldaşlarının yanında

Hasan Ferit yoldaşlarının yanında

İstanbul Gülsuyu Mahallesinde uzun süredir devam eden çete saldırılarının sonuncusunda çetelerin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Halk Cepheli Hasan Ferit Gedik,  3 günün ardından toprağa verildi.

Küçükarmutlu’da bulunan evine götürülen cenaze burada yapılan anmanın ardından Gülsuyu’na, vurulduğu yere götürülmek istenmiş ama devlet keyfi bir şekilde bunu engellemişti.

3 gün süren direniş karşısında geri atmak zorunda kalan devlet Perşembe günü cenaze programına izin vermek zorunda kalmıştı.

Küçükarmutlu’da polis ablukasının kalkması ile Hasan Ferit’in cenazesi vurulduğu yere Gülsuyu’na götürüldü ve burada bir anma gerçekleştirildi. Anmanın ardından konvoylar eşliğinde cenaze Gazi Mahallesine götürüldü.

Gazi Mahallesi’nde öğle saatlerinde Eski Karakol’da başlayan bekleyişde cenazenin gelmesi ile kitle binlerce kişiyi buldu. Mahallenin girişinde başlatılan yürüyüş sloganlar eşliğinde mezarlığa kadar devam etti.

Yol boyunca Hasan Ferit’in yoldaşları kızılbayraklar ile donatmışlardı korteji. Yürüyüşe başından beri silahlıt DHKP/C milisleride eşlik etti.  Yürüyüş bounca “Hasan Ferit ölümsüzdür”, “Çeteler halka hesap verecek”, “Katil devlet hesap verecek, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz”, sloganları yükseldi.

Hasan Ferit’in babası da Bolu F Tipi Cezaevi’nden  ring aracı ile mezarlığa getirildi.

Omuzlarda Gazi Mezarlığı’na getirilen cenaze burada yapılan anmanın ardından toprağa verildi.  Anma saygı duruşu ile başladı. Ardından yoldaşları ve babası konuştu.

Hasan Ferit in babası İbrahim Gedik, konuşmasında cezaevindeyken doğan oğluna devrim mücadelesinde yaşamını yitiren Hasan Ferit adlı devrimcinin adını verdiğini söyledi ve “Hasan Ferit’in çok fazla yanında olamadım ama onu mücadelesinde hep destekledim. Hasan Ferit onurlu bir yaşam sürdü. yaşamak direnmek ve onurlu yaşamaksa Hasan Ferit bunu gerçekleştirdi.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardındna anma sonlandı.

feritgedik

hasaferit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*