Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Greif’le Dayanışma Konseri Gerçekleştirildi

Greif’le Dayanışma Konseri Gerçekleştirildi

Dayanışmalar Greif Çalışma Grubu’nun düzenlediği Greif’le Daynışma konseri  Greif işçisine saldırılar yüzünden öfke ve sınıf kininin bütünleşmesiyle birlikte coşkulu  geçti,direnişteki işçilere moral/motivasyon vererek ” Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganına vücut buldurdu.

Dayanışmalar Greif Çalışma Grubu’nun  Açılış konuşmasında; Greif işçilerinin bu onurlu mücadelesinde her zaman yanlarında olacaklarını, mücadeleyi her alanda dillendirip direnişe destek olacaklarını vurguladı.

Program Greif işçilerinin sunumu ve sınıf mücadelesinde şehit düşenler anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşundan sonra sahneye Bandista çıkarak şarkılarını söyledi.

Dinletinin bitiminde Greif işçisinin kazandığını vurgulayan konuşması salonda ” İşgal,Grev,Direniş” sloganıyla yankı buldu.

Bandista’nın ardından sahneye Greif Fabrikası Emekçi Kadın Komisyonu  konuşma yaptı. Konuşmada kadın-erkek el ele mücadeleye vurgusu yapılarak mücadelenin kadınlara ve kadınların mücadeleye katkısından bahsedildi.

Kadın işçilerden sonra direnişte olan GF-Hakan Plastik işçileri, Migros işçiler ve Feniş işçileri konuşma yaptı.

greif-etkinlik-3-AA_02

Konuşmanın ardından Tahribat-ı isyan sahneye çıkarak, kentsel dönüşümün yıkıcılığını anlatan rap müziklerini dinlettiler.

 

Daha sonra sahneye Punto Deri işçileri çıkarak; “Biz DİSK’i Kavel’le anıyorduk, şimdi ise Greif ihanetiyle anıyoruz. Polis şiddetini DİSK’in işbirlikçiliğini kınıyoruz. Biji bratiya gelan! Sermeya çöplüğe işçi sınıfı iktidara!” dedi.

Eski Bando’nun ve Bremen Mızıkacılarının şarkılarından sonra dayanışma gecesi, 12 Nisan Cumartesi Günü saat:16.00’da gerçekleşecek olan Greif işçileriyle dayanışma eylemine çağrı ile son buldu.

Adsız-2.fw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*