Home » GENÇLİK » Filli Boya Bir Gencin Yaşamını Kararttı

Filli Boya Bir Gencin Yaşamını Kararttı

Bir Stajer işçi-öğrenci daha sermayenin kar hırsı yüzünden, işçi sağlığı ve güvenliğinin  hiçe saydığı koşullar nedeniyle yaşamını kaybetti. Şatafatlı reklamlarıyla dünyayı daha yaşanılır ve rengarenk bir hale getirdiğini sayıklayıp duran filli boya liseli bir işçi-öğrencinin kanıyla sermayesini boyamaya devam ediyor. Sermaye biz işçi öğrencileri katletmeye devam ediyor. Bizler bir araya gelip işçi-öğrenci platformlarında örgütlenmezsek patronlar bizi katletmeye devam edecekler.

Filli Boya’da 15 Temmuz’da  geçirdiği iş kazasında ağır yaralanan ve günlerdir hastanede yoğun bakımda tutulan Oğuzhan Çalışkan isimli işçi-öğrenci  yaşamını yitirdi.

STFA Meslek Lisesi Elektrik-Elektronik Bölümü öğrencisi olan Oğuzhan Çalışkan, yaz stajını yaptığı Filli Boya’da elektrik hattı çekerken elektrik akımına kapılmış ve ağır yaralanmıştı. Kalbi duran Çalışkan Medikal Park Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde uyutuluyordu.

Kaldırıldığı hastanede günlerdir yoğun bakımda olan Çalışkan’ın bugün yaşamını yitirdiği açıklandı. Çalışkan’ın cenazesi hastaneden Adli Tıp’a nakledildi. Yarın Çalışkan için cenaze töreni gerçekleştirilecek.

Patronun iş kazası dediği cinayette için  tutanak tutarken diğer işçileri tehtid ederek biz görmedik dedirtiği söyleniyor.

Patronların ucuz iş gücü deposu olarak gördüğü işçi-öğrenciler olarak Oğuzhan’ın hesabını sormalıyız.

csm_oguzhan-caliskan-filli-boya-AA_839e4fc01d

 

KAYNAK: www.sinifsiz.org

2 comments

  1. Allah rahmet eylesin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*