Home » GENÇLİK » Ali İsmail Korkmaz Amfisi’nin tabelası asıldı

Ali İsmail Korkmaz Amfisi’nin tabelası asıldı

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Ali İsmail Korkmaz Amfisi açılış etkinliklerinin son gününde tabela asma ve konser etkinliği gerçekleşti.

Etkinliğin üçüncü gününde saat 14:00 te başlayan etkinliğe Ali İsmail’in annesi ve Hasan Ferit Gedik’ in dedesi, katıldı. Ethem Sarısülük’ün abisi Mustafa Sarısülük de etkinliğe katılacaktı ancak Babası Muzaffer Sarısülük’ün davasından kaynaklı Çorum’a gittiği için katılamadı. EtkinliğeTAYAD’lı aileler ve Ali İsmail’in avukatlarından biri olan ÇHD üyesi Engin Gökoğluda destek verdi.

Konser etkinliğinde ise müzik gruplarından Praksis, Mesel ve Çima yer aldı.

Açılış konuşmasının adından Gezi’de hayatını kaybeden ve tüm devrim şehitleri nezdinde bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Sonrasında aileler ve avukat kürsüde konuşma yaptı.

Ali İsmail’in annesi Emel Anne “Onu öldüremediler, katil devlet onu öldüremedi. Bunu burada bir kez daha gördüm” diyerek binlerce evladı olduğunu söyledi. Hasan Ferit’in dedesi Mustafa dede öfkesinin onu gençleştirdiğini belirtti. Katillerden er ya da geç hesap sorulacağınısözlerine ekledi. TAYAD’lı aileler zindanlardaki devrimci tutsakların mücadelelerini anlattı. ÇHD üyesi Engin Gökoğlu ise burjuva adaletinden hiçbir şey beklenmeyeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından aileler ve etkinliğe katılan Hacettepe bileşenleriyle Ali İsmail Korkmaz Amfisi’ne yürünerek burada tabela asıldı.

hu

hu1

 

hu2

 

hacettepe aliismail

huu

Daha sonrasında konser alanı olan yemekhane önüne gelinerek Praksis, Çima ve Mesel’in katılımıyla gerçekleştirilen konser etkinliğine geçildi.

Konserin hemen ardından Ali İsmail Korkmaz Amfisi açılış etkinliği örgütleyicilerinin ortak bildirisi okundu. Bildiride Rektörün bu etkinliğe yönelik baskıları ve ÖGB-polis-rektör işbirliği teşhir edildi. teşhir edildi. Tutsak öğrencilerin serbes bırakılması talep edildi. Ayrıca direnişteki Mersin Üniversitesi öğrencilerine ve Greif işçilerinin yanında olunduğu dile getirildi, selam gönderildi.

Etkinlik ortak bildirinin okunmasının ardından son buldu.

hu3

hu4

hu5

hu6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*